Nike Siparişleriniz Hakkında Bilgilendirme

PTS Worldwide Express, Nike Türkiye web sitesi (www.nike.com.tr ) satışlarında gümrük, dağıtım ve iade süreçlerinin  iş ortağıdır.  

  

Nike.com.tr üzerinden vermiş olduğunuz siparişler, yurtdışında hazırlanıp havayolu ile Türkiye’ye sevk edilmektedir.   

  

2020/25 no’lu genelgenin (https://www.igmd.org.tr/202025-sayili-genelge-posta-ve-hizli-kargo-tasimaciligi_haberi) 23. maddesine istinaden yurt dışından bireysel alıcılara gelen gönderilerin gümrük beyanı için alıcıya ait T.C. Kimlik bilgisinin girilmesi zorunludur. T.C. Kimlik Vatandaşlık numarası temin edilemeyen gönderilerin teslim edilemeyeceği gümrük mevzuatınca bildirilmiştir.    

  

Gönderinizin yurtdışından Türkiye’ye sevkini onaylayabilmemiz ve Türkiye’deki gümrük işlemlerini yapabilmemiz için T.C. Kimlik (yabancı müşterilerimiz için pasaport) numaranızı size sms ve email ile iletilen link üzerinden doldurup tamamlamanız gerekmektedir. Tarafınıza iletilen E-Mail, SMS bilgileri üzerinden gelen şifrelenmiş ilgili web sayfasına girip 7 gün içerisinde dönüş yapılmaması halinde Nike firmasına ‘gönderi için alıcının bilgi iletmediği’ bildirilecek ve iade/iptal süreçleri Nike firması tarafında değerlendirilecektir.     

  

Tarafınıza gönderilen E-Mail ya da SMS’de yer alan bilgi alanlarını, 7 gün içerisinde iletmediğiniz ya da yanlış ilettiğiniz takdirde siparişinizi sizlere ulaştıramamaktadır.
T.C. Kimlik ya da pasaport numaralarınız direkt olarak gümrük dairesine iletilmektedir. Sadece siparişinizin gümrük işlemleri tamamlanması için kullanılmaktadır. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 
 

Not: Tarafınıza herhangi bir gümrük  ya da ek masraf adı altında ek bir ücret kesinlikle istenmeyecektir. Tüm masraflar Nike firması tarafından karşılanmaktadır. 

Whatsapp
Telegram