Yurt Dışına Kargo Göndermenin En Kolay Yolu Nedir?

Yurt dışına kargo göndermek, yeni nesil ulaşım araçları ve gelişen teknoloji ile birlikte daha kolay hale geldi. Online kargo gönderme seçenekleri sunan PTS Worldwide Express gibi uluslararası teslimat şirketleri sayesinde dünyanın dört bir yanına birkaç gün içerisinde kargo paketi gönderebilirsiniz. Peki, Türkiye’den yurt dışına kargo göndermenin en kolay yolu nedir? Yurt dışı kargo gönderimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Yurt Dışına Kargo Göndermenin En Kolay Yolu Nedir?

Yurt dışı kargo gönderileri için bazı prosedürler vardır. Türkiye’den yurt dışına kargo gönderimi için öncelikle uluslararası taşımacılık hizmeti veren bir kargo şirketi seçilmelidir. Bu konuda alanında uzman bir teslimat firması seçilmesi, hem hızlı hem de kolay kargo teslimatı için başat roldedir. PTS gibi online kargo işlemleri sunan teslimat firmaları, hem Türkiye’de yurt dışına kargo gönderimi hem de yurt dışından Türkiye’ye kargo gönderimi için prosedürleri pratik hale getirmiştir.


Yurt Dışına Kargo Gönderimi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?
-
Yurt dışına gidecek kargo paketi, uzun bir yol kat edecektir. Bu sebeple gönderi paketleme işlemi özenle yapılmalı; özellikle hassas ve kırılgan ürünler uygun materyallerle paketlenmelidir.
-
Türkiye’den yurt dışına kargo paketleri, varış ülkesinin standartlarına uygun şekilde paketlenmelidir.
-
E-ihracat ya da sınır ötesi e-ticaret gönderilerinde paketleme, yurt dışı kargo ücreti için de belirleyici olacaktır.
-
Yurt dışı kargo fiyatları, yurt içinde olduğu gibi ağırlık ve boyuta göre belirlenir. Hacimsel ağırlık fazla olursa ekstra fiyatlar çıkabilir.

Teknolojideki ve ulaşım araçlarındaki gelişmeler, teslimat ekosistemine de yansımıştır. Geçmişte yurt dışına kargo göndermek çok maliyetli ve uzun bir süreçti. Teslimatlar günler hatta haftalar sürebiliyordu. Ekosistemdeki ekspres kargo şirketlerinin sayılarının artması, online kargo sistemlerinin gelişmesi ve ulaşım imkanlarının daha da artması ile yurt dışına kargo göndermek artık daha kolay ve daha hızlı olabiliyor.


PTS İle Yurt Dışına Kargo Göndermek Daha Kolay
PTS Worldwide Express, uluslararası kargo taşımacılığında hızlı ve kolay çözümler sunuyor. Ağır tonajlı ithalat ve ihracat yükleri ile birlikte e-ticaret veya sınır ötesi e-ticaret gönderileri artık daha hızlı ulaşıyor. Global acente ağı ve deneyimli ekibimi ile güvenli teslimat çözümleri üreten PTS; tüm havayolu, karayolu parsiyel (LTL) ve full kamyon (FTL), denizyolu grupaj (LCL) ve full konteyner (FCL) gönderilerinizi adresten adrese ekonomik teslimat seçenekleri ile teslim ediyor.

PTS, e-ihracat ve mikro ihracat gönderilerinde de uzmandır. Geniş teslimat ağı ile 220 farklı ülkeye e-ihracat ve mikro ihracat gönderileri teslim edilebiliyor. E-ihracatta sektörünün öncü ekspres kuruluşu olan PTS; API, myPTS ve PTS Connect gibi entegrasyonlar ile daha hızlı daha kolay ve anlık veri akışı sağlıyor. Varış ülkelerinde e-ihracat gönderilerine uygun hızlı gümrükleme imkanı sağlayan PTS, sektörün en iyi yerel dağıtım firmaları ile güvenli dağıtım modelleri sunuyor. Esnek iade çözümleri, yurt dışında depolama ve yeniden teslimata hazırlanma, belirli ülkelerde kapıda ödeme (COD) seçeneği ve zamana ve iş modeline göre tasarlanmış teslimat seçenekleri ile PTS, yurt dışına kargo göndermenin en kolay yoludur.

DİĞER YAZILARI
Whatsapp
Telegram