Tehlikeli Maddeler
Tehlikeli maddeler dokuz sınıfa ayrılmıştır, birkaç alt sınıfı da vardır. Gönderinizin hangi sınıfa girdiği gönderinizin paketlenme, etiketlenme ve taşınma şeklini etkilemektedir.

Hangi ürünler tehlikeli olarak düşünülür?


Doğru şekilde kullanılmadığı takdirde size, kuryeye, alıcıya, diğer gönderilere veya çevreye zarar verebilecek tüm maddeler tehlikeli olarak düşünülür. Gönderinizin tehlikeli olup olmadığından emin değilseniz, üretici veya tedarikçiden Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) isteyin. Formda UN numarası bulunması halinde ürün tehlikeli madde kapsamında kabul edilir. Alternatif olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Tehlikeli Maddelere Örnekler

Tehlikeli maddeler olarak sınıflandırılan bazı ürünler sizi şaşırtabilir; örneğin aerosoller, parfüm veya telefon ya da dizüstü bilgisayar gibi lityum batarya içeren ürünler.
  • Lityum piller Paketleme hatalı yapılırsa veya taşınma sırasında hasar oluşursa, Lityum piller kısa devre yapabilir ve ısınıp yangın çıkarabilir. DETAYLI BİLGİ
  • Spreyler ve aerosoller Bu gönderileri tehlikeli hale getiren ve doğru şekilde paketlenmediklerinde patlamaya neden olabilecek sıkıştırılmış gazlardır.
  • Boyalar ve cilalar Yağ bazlı boyalar, sprey boyalar ve bazı cilalar aşırı ısınabilir ve bazı koşullarda tutuşabilir.
  • Parfümler Yanıcı madde olan alkol, aynı zamanda tüm parfüm ve kolonyaların içinde bulunan önemli bir bileşendir.
Farklı Sınıflandırmalar Nelerdir?
Tehlikeli maddeler dokuz sınıfa ayrılmıştır, birkaç alt sınıfı da vardır. Gönderinizin hangi sınıfa girdiği gönderinizin paketlenme, etiketlenme ve taşınma şeklini etkiler.
Önemli Bilgilendirme

Sorumluluklarınız

Tehlikeli maddelerin doğru beyan edilmesi, ambalajlanması, etiketlenmesi ve menşe, transit ve varış ülkeleri için doğru belgelerin hazırlanması göndericinin sorumluluğundadır.

Ekstra Ek Ücretler

Tehlikeli maddeleri göndermek özel taşıma ve ilgilenme hizmetleri gerektirir. Bu da, gönderi maliyetlerinize ekstra ek ücretler yansıtılacağı anlamına gelir.

En İyi Çözüm, En İyi Fiyatlarla Her Zaman Sizinleyiz...
  • Küçük, orta, büyük tüm şirketlere uygun özel taşımacılık çözümleri
  • Sürekli gönderimleriniz çok daha uygun fiyatlar
  • Adresinizden teslim alma ve PTS Paket Teslim Noktaları ile işinizi kolaylaştırıyoruz.
Detaylı bilgi ve size özel fiyatlar için
Whatsapp
Telegram