Sıkça Sorulan Sorular: AliExpress
AliExpress satıcısıyım PTS ile siparişlerimizi göndermek için ne yapmalıyım?
PTS Connect’e ya da myPTS’e üye olmalısınız. Üyeliğinizin onayı sonrası AliExpress’deki mağazanızı entegre ederek, gönderi yapmaya başlayabilirsiniz. PTS Connect’e üye olmak için gerekli evraklar ve diğer tüm detayları PTS Connect ve MyPTS bölümünden bulabilirsiniz.
Not: myPTS üzerinden gerçekleştirecek üyeliklerde “Üyelik Formu” alanında “AliExpress Satıcısıyım” kısmını doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde AliExpress özel fiyatlarından faydalanamazsınız.
PTS Connect üzerinden sadece Eco servis gönderimi mi yapabilirim? Diğer servislerinizi kullanmak için ne yapmalıyım?
PTS Connect ile sadece ECOPTS servisimizi kullanabilirsiniz. PTS EXPRESS servisimiz için myPTS üzerinden gönderim yapmalısınız. MyPTS’e üye olmak için gerekli evraklar ve diğer tüm detaylar myPTS bölümünden bulabilirsiniz.
Gönderi teslim süresi ne kadardır?

AliExpress gönderileriniz ECOPTS servimiz ile gönderilmektedir. Ortalama teslimat süresi 21 gündür. *COVID-19 sebebiyle teslimat sürelerinde gecikmeler meydana gelebilmektedir.

AliExpress gönderileri için tazmin süresi ne kadardır? Anlaşmazlık açılan gönderilerimi nereden takip edebilirim?

Gönderiler 80 gün içerisinde teslim edilmezse tazmin dosyası açılır. Gerekli işlemler sonrası 21 gün içerisinde dosya sonuçlanarak tarafınıza bilgi verilir. MyPTS, Raporlar kısmında gönderilerinizin tazmin durumunu takip edebilirsiniz.

AliExpress gönderilerimin kargo süreçlerini detaylı olarak göremiyorum?

Gönderileriniz ECOPTS servisiyle yerel posta şirketleriyle taşınmaktadır. Bazı yerel posta firmalarının takip bilgi sistemlerinde eksiklik ya da sorunlardan dolayı görüntülenememektedir. Bu durumlarda müşteri hizmetleriyle iletişimi geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sistemde gönderi teslim edilmiş görünüyor fakat gönderi teslim alınmamış. Ne yapmalıyım?

Müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek gönderi ile ilgili araştırma dosyası açma talebinde bulunmalısınız.

Gümrükte vergi için esas alınan tutar hangisidir?

Gümrükteki vergi tutarı ülkelere göre değişkenlik gösterebilir. Bazı ülkelerin gümrük vergileri limitleri ve tutarları şöyledir;

Ülke Adı KDV % Vergi Muafiyeti Sınırı Gümrük Muafiyet Sınırı
Almanya 19 22 EUR 150 EUR
İngiltere 20 15 GBP 135 GBP
Fransa 20 22 EUR 150 EUR
Rusya 20 500 EUR 150 EUR
Kanada 12,4 20 CAD 20 CAD
Amerika Birleşik Devletleri 8,18 800 USD 800 USD
Avusturalya 10 0 AUD 1000 AUD
Birleşik Arap Emirlikleri 5 1000 AED 1000 AED


Önemli Bilgilendirme: Yukarıda yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilmektedir. En güncel hali için lütfen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz

Whatsapp
Telegram